5-0SMDJ54A
DigiKey Part Number
283-5-0SMDJ54ATR-ND - Tape & Reel (TR)
283-5-0SMDJ54ACT-ND - Cut Tape (CT)
283-5-0SMDJ54ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5-0SMDJ54A
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
87.1V Clamp 57.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
57.5A
Series
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Power Line Protection
No
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V