204XM-12-S
DigiKey Part Number
461-1038-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
204XM-12-S
Description
MICRO HK TO MICRO HK 12" 10PC
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.0" (304.80mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 1000V (1kV) 10 Leads, Multiple Colors
Category
Cable Length
12.0" (304.80mm)
Manufacturer
E-Z-Hook
Contents
10 Leads, Multiple Colors
Series
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Packaging
Bulk
Wire Gauge
22 AWG
Part Status
Active
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Configuration
Grabber, Hook to Grabber, Hook
Current Rating (Amps)
2.5 A
1st Connector
Micro Hook
Temperature Range
221°F (105°C)
2nd Connector
Micro Hook
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 122
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
MICRO HOOK TO MCRO HOOK 24" 10PC
In-Stock: 16
MICRO HOOK TO MICRO HOOK 6" 10PC