MM3Z33B-AQ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diotec Semiconductor
In Stock: 3 000
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Zener Diode 33 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-323F
MM3Z33B-AQ
DigiKey Part Number
4878-MM3Z33B-AQTR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MM3Z33B-AQ
Description
DIODE ZENER 33V 300MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MM3Z33B-AQ Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 25 V
Mfr
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Packaging
Bulk
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±2%
Package / Case
Power - Max
300 mW
Supplier Device Package
SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms