SMAJ45CA-13-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMAJ45CA-13-F |
Description | TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMA |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 72.7V Clamp 5.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMAJ45CA-13-F Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A |
Mfr | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 50V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V | Base Product Number |