DFLT15A-7
DigiKey Part Number
DFLT15ADITR-ND - Tape & Reel (TR)
DFLT15ADICT-ND - Cut Tape (CT)
DFLT15ADIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT15A-7
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PWRDI 123
Detailed Description
24.4V Clamp 9.22A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DFLT15A-7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.22A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V