DFLT13A-7
DigiKey Part Number
DFLT13ADITR-ND - Tape & Reel (TR)
DFLT13ADICT-ND - Cut Tape (CT)
DFLT13ADIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT13A-7
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PWRDI 123
Detailed Description
21.5V Clamp 10.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V