D3V3X4U10LP-7
DigiKey Part Number
D3V3X4U10LP-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D3V3X4U10LP-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D3V3X4U10LP-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3V3X4U10LP-7
Description
TVS DIODE 3.3VWM 3V UDFN251010
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3V (Typ) Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN2510-10
Category
Power - Peak Pulse
18W
Capacitance @ Frequency
450pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Unidirectional Channels
4
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
5.5V
Package / Case
10-UFDFN
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
3V (Typ)
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)