D3V3M1U2S9-7
DigiKey Part Number
31-D3V3M1U2S9-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D3V3M1U2S9-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D3V3M1U2S9-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3V3M1U2S9-7
Description
TVS DIODE 3.3VWM 10VC SOD923
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10V Clamp 12A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-923
Category
Power - Peak Pulse
120W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
70pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
SOD-923
Voltage - Breakdown (Min)
5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)