D3V3F8U9LP3810-7
DigiKey Part Number
D3V3F8U9LP3810-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D3V3F8U9LP3810-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D3V3F8U9LP3810-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3V3F8U9LP3810-7
Description
TVS DIODE 3.3VWM 5V UDFN38109
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5V (Typ) Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN3810-9 (Type B)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D3V3F8U9LP3810-7 Models
Category
Power - Peak Pulse
32W
Mfr
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
0.55pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C (TA)
Unidirectional Channels
8
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
9-UDFN
Voltage - Breakdown (Min)
5.5V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
5V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)