D3V3F4U6S-7
DigiKey Part Number
31-D3V3F4U6S-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D3V3F4U6S-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D3V3F4U6S-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3V3F4U6S-7
Description
TVS DIODE 3.3VWM 10VC SOT363
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10V (Typ) Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-363
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D3V3F4U6S-7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Mfr
Power Line Protection
Yes
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
HDMI, USB
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
0.85pF @ 1MHz
Type
Steering (Rail to Rail)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Voltage - Breakdown (Min)
6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
10V (Typ)