AP7331-18SNG-7
DigiKey Part Number
31-AP7331-18SNG-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7331-18SNG-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-AP7331-18SNG-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7331-18SNG-7
Description
IC REG LINEAR 1.8V U-DFN2020-6
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA U-DFN2020-6
PSRR
65dB (100Hz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
6V
Package / Case
6-UDFN Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V