AP63201QWU-7
DigiKey Part Number
31-AP63201QWU-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP63201QWU-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-AP63201QWU-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP63201QWU-7
Description
IC REG BUCK ADJ 2A TSOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 1 Output 2A SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
EDA/CAD Models
AP63201QWU-7 Models
Mfr
Voltage - Output (Max)
32V
Frequency - Switching
500kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)