DRL-12V75W1AZ
DigiKey Part Number
1145-DRL-12V75W1AZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRL-12V75W1AZ
Description
AC/DC DIN RAIL 12V 75W - LYTE
Detailed Description
AC or DC DIN Rail Power Supply 1 Output 12V 6.25A
Category
Current - Output (Max)
6.25A
Power (Watts)
75W
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
87.5%
Input Type
AC or DC
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
4.87" L x 1.06" W x 4.02" H (123.7mm x 26.9mm x 102.1mm)
DC Voltage - Input (Min)
120V
Approval Agency
CB, CCC, CE, cTUVus, TUV, UKCA
DC Voltage - Input (Max)
375V
Voltage - Output 1
12V