1812R-392J
DigiKey Part Number
DN42133JTR-ND - Tape & Reel (TR)
DN42133JCT-ND - Cut Tape (CT)
DN42133JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812R-392J
Description
FIXED IND 3.9UH 472MA 900 MOHM
Detailed Description
3.9 µH Unshielded Inductor 472 mA 900mOhm Max 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812R-392J Models
Category
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 7.9MHz
Series
Frequency - Self Resonant
40MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)