1812R-153J
DigiKey Part Number
DN42118JTR-ND - Tape & Reel (TR)
DN42118JCT-ND - Cut Tape (CT)
DN42118JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812R-153J
Description
FIXED IND 15UH 283MA 2.5 OHM SMD
Detailed Description
15 µH Unshielded Inductor 283 mA 2.5Ohm Max 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812R-153J Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
50 @ 2.5MHz
Series
Frequency - Self Resonant
17MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)