SA254250F35HAR
DigiKey Part Number
110-SA254250F35HARTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-SA254250F35HARCT-ND - Cut Tape (CT)
110-SA254250F35HARDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA254250F35HAR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA254250F35HAR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance
10pF