CA32C5004GLR
DigiKey Part Number
110-CA32C5004GLRTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-CA32C5004GLRCT-ND - Cut Tape (CT)
110-CA32C5004GLRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA32C5004GLR
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) HCMOS, TTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)