LFA10F-24-J1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 264 VAC Input
LFA10F-24-J1
DigiKey Part Number
LFA10F-24-J1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFA10F-24-J1
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Detailed Description
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Series
Efficiency
83%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
Open Frame
Size / Dimension
2.89" L x 1.97" W x 0.87" H (73.4mm x 50.0mm x 22.1mm)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
500 mA