185103J400RFB-F is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 674
10000 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Metallized Radial
185103J400RFB-F
DigiKey Part Number
185103J400RFB-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185103J400RFB-F
Description
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
185103J400RFB-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - DC
400V