TJ5F-050.0M
DigiKey Part Number
222-TJ5F-050.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
222-TJ5F-050.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
222-TJ5F-050.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TJ5F-050.0M
Description
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 10-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TJ5F-050.0M Models
Category
Output
LVCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±1ppm
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
6mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
10-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)