DSC-25FP-KIT
DSC-25FP-KIT
DSC-25FP-KIT
DigiKey Part Number
4771-DSC-25FP-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC-25FP-KIT
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Primary Material
Plastic
Shell Material, Finish
Plastic
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG