DSC-15HFM-KIT
DSC-15HFM-KIT
DSC-15HFM-KIT
DigiKey Part Number
5412-DSC-15HFM-KIT-ND
Manufacturer
CompuCablePlusUSA
Manufacturer Product Number
DSC-15HFM-KIT
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
0 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
3
Current Rating (Amps)
3A
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Wire Gauge
20 AWG