DCT-15HFMD-KIT
DCT-15HFMD-KIT
DCT-15HFMD-KIT
DigiKey Part Number
4771-DCT-15HFMD-KIT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DCT-15HFMD-KIT
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15POS CRIMP
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Wire Gauge
22 AWG