TV04A220JB-G
DigiKey Part Number
641-1239-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1239-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1239-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV04A220JB-G
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Detailed Description
35.5V Clamp 11.27A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
TV04A220JB-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
11.27A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V