TV02W300-HF
DigiKey Part Number
TV02W300-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV02W300-HF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123
Detailed Description
48.4V Clamp 4.13A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TV02W300-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.13A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V