CZRF52C15
DigiKey Part Number
641-1072-2-ND - Tape & Reel (TR)
641-1072-1-ND - Cut Tape (CT)
641-1072-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZRF52C15
Description
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323F
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 15 V 200 mW ±5% Surface Mount 1005/SOD-323F
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CZRF52C15 Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 11 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1005/SOD-323F
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms