11047-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN160L-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
11047-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 100'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 11/0.0063" Blue 600V 100.0' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.057" (1.45mm)
Mfr
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Spool
Length
100.0' (30.5m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-10°C ~ 105°C