969M101-28-1TPS-025
DigiKey Part Number
CI28E-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
969M101-28-1TPS-025
Description
CABLE 2COND 28AWG CLEAR SHLD 25'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable Clear 28 AWG Braid 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.120" (3.05mm)
Mfr
Shield Type
Braid
Packaging
Bulk
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Active
Jacket Color
Clear
Cable Type
Voltage
12 kV
Number of Conductors
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Wire Gauge
Shield Coverage
90%