TOP050S05/200G
DigiKey Part Number
2376-TOP050S05/200G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TOP050S05/200G
Detailed Description
3 A Spring Tip - Pyramid Head, 0.020" (0.50mm) Dia
Category
Length - Overall
1.700" (43.15mm)
Current Rating (Amps)
3 A
Operating Temperature
-55°C ~ 120°C
Tip Type
Spring Tip - Pyramid Head, 0.020" (0.50mm) Dia
Base Product Number
Length - Tip
0.272" (6.90mm)