TOP050I05/100G
DigiKey Part Number
2376-TOP050I05/100G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TOP050I05/100G
Detailed Description
3 A Spring Tip - Serrated Head, 0.020" (0.50mm) Dia
Category
Length - Overall
1.700" (43.15mm)
Current Rating (Amps)
3 A
Operating Temperature
-55°C ~ 120°C
Tip Type
Spring Tip - Serrated Head, 0.020" (0.50mm) Dia
Base Product Number
Length - Tip
0.272" (6.90mm)