APSG200ELL681MJB5S
DigiKey Part Number
565-3623-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APSG200ELL681MJB5S
Description
CAP ALUM POLY 680UF 20% 20V TH
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF 20 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 12mOhm 15000 Hrs @ 105°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APSG200ELL681MJB5S Models
Category
Lifetime @ Temp.
15000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency
5.4 A @ 100 kHz
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm