CDM7-600LR TR13 PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDM7-600LR TR13 PBFREE |
Description | MOSFET N-CH 600V 7A DPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 600 V 7A (Tc) 60W (Tc) Surface Mount DPAK |
Datasheet | Datasheet |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 14.5 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) 30V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 440 pF @ 100 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 60W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package DPAK |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 580mOhm @ 3.5A, 10V | Base Product Number |