CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
DigiKey Part Number
370-1058-2-ND - Tape & Reel (TR)
370-1058-1-ND - Cut Tape (CT)
370-1058-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPFBZ-A2C5-32.768KD12.5
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 50 kOhms 4-SOJ, 5.50mm pitch
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.343" L x 0.146" W (8.70mm x 3.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)