FBU201209T-310Y-S
DigiKey Part Number
4713-FBU201209T-310Y-STR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FBU201209T-310Y-SCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FBU201209T-310Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBU201209T-310Y-S
Description
FERRITE BEAD 31 OHM 0805 1LN
Detailed Description
31 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 6A 15mOhm
Category
Current Rating (Max)
6A
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
31 Ohms @ 100 MHz