PX0695/30/63
DigiKey Part Number
708-2642-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PX0695/30/63
Description
PWR ENT RCPT IEC320-2-2F PNL QC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PX0695/30/63 Models
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 32.26mm x 24.77mm
Panel Thickness
0.118" (3.00mm)
Current Rating - Appliance Inlet
10A
Voltage Rating - Appliance Inlet
250VAC