SRP3012C-1R5M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP3012C-1R5M |
Description | FIXED IND 1.5UH 3A 85 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Shielded Inductor 3 A 85mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 85mOhm Max |
Series | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Frequency - Self Resonant 42MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 4A | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |