SRF4532-101Y
DigiKey Part Number
SRF4532-101YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF4532-101YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF4532-101YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532-101Y
Description
CMC 100UH 200MA 2LN 5 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 8.9Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRF4532-101Y Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
Bourns Inc.
DC Resistance (DCR) (Max)
8.9Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
5 kOhms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz