SRF4532-101Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRF4532-101Y |
Description | CMC 100UH 200MA 2LN 5 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 8.9Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRF4532-101Y Models |
Category | Current Rating (Max) 200mA |
Manufacturer Bourns Inc. | DC Resistance (DCR) (Max) 8.9Ohm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.118" (3.00mm) |
Impedance @ Frequency 5 kOhms @ 10 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |
Inductance @ Frequency 100 µH @ 100 kHz | Base Product Number |