SRF0502-251Y
DigiKey Part Number
118-SRF0502-251YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF0502-251YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF0502-251YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0502-251Y
Description
CMC 550NH 5MA 2LN 250 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
550 nH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 250 Ohms @ 100 MHz 5mA DCR 20mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Impedance @ Frequency
250 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Inductance @ Frequency
550 nH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
5mA