SMLJ78CA
DigiKey Part Number
SMLJ78CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMLJ78CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMLJ78CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 22.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
SMLJ78CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V