SMLJ30CA
DigiKey Part Number
SMLJ30CABTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMLJ30CABCT-ND - Cut Tape (CT)
SMLJ30CABDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
EDA/CAD Models
SMLJ30CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
62A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V