SM91502ALA-E
DigiKey Part Number
118-SM91502ALA-ETR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SM91502ALA-ECT-ND - Cut Tape (CT)
118-SM91502ALA-EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM91502ALA-E
Description
BMS TRANSFORMER/CMC, 6PIN, SGL,
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150µH Pulse Transformer 1:1 Surface Mount
EDA/CAD Models
SM91502ALA-E Models
Category
Turns Ratio - Primary:Secondary
1:1
Size / Dimension
0.300" L x 0.265" W (7.62mm x 6.73mm)
Height - Seated (Max)
0.225" (5.72mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance
150µH