SM91501AL-E
DigiKey Part Number
118-SM91501AL-ETR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SM91501AL-ECT-ND - Cut Tape (CT)
118-SM91501AL-EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM91501AL-E
Description
BMS XFORMER 2-CH 1600V AECQ +125
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150µH Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM91501AL-E Models
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Bourns Inc.
Size / Dimension
0.583" L x 0.460" W (14.81mm x 11.68mm)
Series
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Inductance
150µH