SM453229A-381N7Y
DigiKey Part Number
118-SM453229A-381N7YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SM453229A-381N7YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SM453229A-381N7YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM453229A-381N7Y
Description
LAN XFMR,10/100/1000 BASE-T,IEEE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350µH LAN 10/100/1000 Base-T Pulse Transformer 1:1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM453229A-381N7Y Models
Category
Turns Ratio - Primary:Secondary
1:1
Manufacturer
Bourns Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Size / Dimension
0.185" L x 0.127" W (4.70mm x 3.22mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Transformer Type
LAN 10/100/1000 Base-T
Grade
Automotive
Inductance
350µH