PLR025-EI22A12S
DigiKey Part Number
118-PLR025-EI22A12S-ND - Tape & Reel (TR)
118-PLR025-EI22A12SCT-ND - Cut Tape (CT)
118-PLR025-EI22A12SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLR025-EI22A12S
Description
XFMR POE DC/DC CONV SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Over Ethernet (PoE) For For DC/DC Converters SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 250kHz Surface Mount
Category
Voltage - Auxiliary
12V @ 50mA
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage - Isolation
1500Vrms
Series
Frequency
250kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
For DC/DC Converters
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Applications
Power Over Ethernet (PoE)
Style
Planar
Voltage - Primary
35 ~ 57V