4610X-101-272LF
DigiKey Part Number
4610X-1-272LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4610X-101-272LF
Description
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4610X-101-272LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
10-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
10-SIP
Resistance (Ohms)
2.7k
Size / Dimension
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)