4608M-102-103LF
DigiKey Part Number
4608M-102-103LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608M-102-103LF
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP
Detailed Description
10k Ohm ±2% 400mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
EDA/CAD Models
4608M-102-103LF Models
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
400mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
10k
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C