4310R-101-203LF
DigiKey Part Number
4310R-1-203LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4310R-101-203LF
Description
RES ARRAY 9 RES 20K OHM 10SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 9 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4310R-101-203LF Models
Category
Number of Pins
10
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
10-SIP
Resistance (Ohms)
20k
Supplier Device Package
10-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Number of Resistors
9
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C