SDI36-12-UD2-P6R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
12V 36 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
SDI36-12-UD2-P6R
DigiKey Part Number
SDI36-12-UD2-P6R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI36-12-UD2-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SDI36-12-UD2-P6R Models
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Cord
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
3A
Power (Watts)
36 W