WLS27PXRGBW285HSQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27PXRGBW285HSQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27PXRGBW285HSQ
Description
WLS27 PRO LIGHT STRIP; HEAVY DIF
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White 11.22" (285.0mm) 18 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
18 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Ingress Protection
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Illumination Color
Blue, Green, Red, White
Lens Type
Flat, Diffused
Length
11.22" (285.0mm)
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia